Central Technologies CTM3F-471J
Número da peça
CTM3F-471J
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTM3F-471J.pdf
Descrição
470UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTM3F-471J on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTM3F-471J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTM3F-471J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTM3F-471J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTM3F-471J pin diagram, CTM3F-471J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTM3F CTM3F CTM3F CTM3F CTM3F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 95 mA 95 mA 95 mA 95 mA 95 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max
Q@Freq 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz 65 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 4MHz 4MHz 4MHz 4MHz 4MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz