Central Technologies CTMC1008F-180K
Número da peça
CTMC1008F-180K
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
1008 (2520 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTMC1008F-180K.pdf
Descrição
18UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTMC1008F-180K on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTMC1008F-180K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTMC1008F-180K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 130 mA 130 mA 130 mA 130 mA 130 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 4.8Ohm Max 4.8Ohm Max 4.8Ohm Max 4.8Ohm Max 4.8Ohm Max
Q@Freq 25 @ 2.52MHz 25 @ 2.52MHz 25 @ 2.52MHz 25 @ 2.52MHz 25 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz