Central Technologies CTMPC080604F-1R0M
Número da peça
CTMPC080604F-1R0M
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
0806 (2016 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTMPC080604F-1R0M.pdf
Descrição
1.0UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTMPC080604F-1R0M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTMPC080604F-1R0M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTMPC080604F-1R0M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTMPC080604F CTMPC080604F CTMPC080604F CTMPC080604F CTMPC080604F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Current-Saturation(Isat) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 96mOhm Max 96mOhm Max 96mOhm Max 96mOhm Max 96mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 2 MHz 2 MHz 2 MHz 2 MHz 2 MHz