Central Technologies CTS2F-1R5K
Número da peça
CTS2F-1R5K
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTS2F-1R5K.pdf
Descrição
1.5UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTS2F-1R5K on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTS2F-1R5K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTS2F-1R5K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTS2F-1R5K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTS2F-1R5K pin diagram, CTS2F-1R5K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTS2F CTS2F CTS2F CTS2F CTS2F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1.12 A 1.12 A 1.12 A 1.12 A 1.12 A
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 265mOhm Max 265mOhm Max 265mOhm Max 265mOhm Max 265mOhm Max
Q@Freq 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 111MHz 111MHz 111MHz 111MHz 111MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz