Central Technologies CTS3F-1R2J
Número da peça
CTS3F-1R2J
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTS3F-1R2J.pdf
Descrição
1.2UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Product details
1. How to order CTS3F-1R2J on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTS3F-1R2J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTS3F-1R2J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTS3F-1R2J.
7.How to contact us to get technical supports, such as CTS3F-1R2J pin diagram, CTS3F-1R2J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTS3F CTS3F CTS3F CTS3F CTS3F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 895 mA 895 mA 895 mA 895 mA 895 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 46 @ 7.9MHz 46 @ 7.9MHz 46 @ 7.9MHz 46 @ 7.9MHz 46 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz