Central Technologies CTS7F-2R7M
Número da peça
CTS7F-2R7M
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTS7F-2R7M.pdf
Descrição
AXIAL LEADED SHIELDED INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTS7F-2R7M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTS7F-2R7M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTS7F-2R7M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTS7F-2R7M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTS7F-2R7M pin diagram, CTS7F-2R7M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CTS7F CTS7F CTS7F CTS7F CTS7F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 707 mA 707 mA 707 mA 707 mA 707 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 13mOhm 13mOhm 13mOhm 13mOhm 13mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz