Central Technologies CTSPT44LF-413M
Número da peça
CTSPT44LF-413M
Pacote
Nonstandard
Ficha técnica
CTSPT44LF-413M.pdf
Descrição
41UH SMT STD TOROIDAL INDUCTOR
Product details
1. How to order CTSPT44LF-413M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTSPT44LF-413M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTSPT44LF-413M?
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CTSPT-L CTSPT-L CTSPT-L CTSPT-L CTSPT-L
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
Material-Core - - - - -
Inductance 41 µH 41 µH 41 µH 41 µH 41 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2.7 A 2.7 A 2.7 A 2.7 A 2.7 A
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 85mOhm Max 85mOhm Max 85mOhm Max 85mOhm Max 85mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C