Central Technologies CTSR0908F-270M
Número da peça
CTSR0908F-270M
Pacote
8-SMD, Gull Wing
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTSR0908F-270M.pdf
Descrição
27UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTSR0908F-270M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTSR0908F-270M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTSR0908F-270M?
Package/Case 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTSR0908F CTSR0908F CTSR0908F CTSR0908F CTSR0908F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.8 A 1.8 A 1.8 A 1.8 A 1.8 A
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max
Q@Freq 45 @ 2.52MHz 45 @ 2.52MHz 45 @ 2.52MHz 45 @ 2.52MHz 45 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 6MHz 6MHz 6MHz 6MHz 6MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz