Bourns Inc. CW201212-56NJ
Número da peça
CW201212-56NJ
Fabricante
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
0805 (2012 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CW201212-56NJ.pdf
Descrição
FIXED IND 56NH 500MA 250MOHM SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CW201212-56NJ on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CW201212-56NJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CW201212-56NJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CW201212-56NJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW201212 CW201212 CW201212 CW201212 CW201212
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 56 nH 56 nH 56 nH 56 nH 56 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 250mOhm 250mOhm 250mOhm 250mOhm 250mOhm
Q@Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz