CYD18S18V18-167BBAXC.pdf
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MemoryType | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile |
| MemoryFormat | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM |
| MemorySize | 18Mb (1M x 18) | 18Mb (1M x 18) | 18Mb (1M x 18) | 18Mb (1M x 18) | 18Mb (1M x 18) |
| MemoryInterface | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel |
| ClockFrequency | 167 MHz | 167 MHz | 167 MHz | 167 MHz | 167 MHz |
| WriteCycleTime-WordPage | - | - | - | - | - |
| AccessTime | 4 ns | 4 ns | 4 ns | 4 ns | 4 ns |
| Voltage-Supply | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V |