| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | DCMC | DCMC | DCMC | DCMC | DCMC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF | 15000 µF |
| Tolerance | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% |
| Voltage-Rated | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 14.3mOhm @ 120Hz | 14.3mOhm @ 120Hz | 14.3mOhm @ 120Hz | 14.3mOhm @ 120Hz | 14.3mOhm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 18 A @ 120 Hz | 18 A @ 120 Hz | 18 A @ 120 Hz | 18 A @ 120 Hz | 18 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 21.06 A @ 10 kHz | 21.06 A @ 10 kHz | 21.06 A @ 10 kHz | 21.06 A @ 10 kHz | 21.06 A @ 10 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 1.250 (31.75mm) | 1.250 (31.75mm) | 1.250 (31.75mm) | 1.250 (31.75mm) | 1.250 (31.75mm) |
| Size/Dimension | 3.000 Dia x 5.187 L (76.20mm x 131.75mm) | 3.000 Dia x 5.187 L (76.20mm x 131.75mm) | 3.000 Dia x 5.187 L (76.20mm x 131.75mm) | 3.000 Dia x 5.187 L (76.20mm x 131.75mm) | 3.000 Dia x 5.187 L (76.20mm x 131.75mm) |