Hirose Electric Co Ltd DF36A-15S-0.4V(55)
Número da peça
DF36A-15S-0.4V(55)
Fabricante
Hirose Electric Co Ltd
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.DF36A-15S-0.4V(55).pdf
Descrição
CONN RCPT 15POS 0.016 GOLD SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order DF36A-15S-0.4V(55) on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the DF36A-15S-0.4V(55) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF36A-15S-0.4V(55)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Imagem DF36A-50S-0.4V(51) DF36A-30S-0.4V(51) DF36A-40S-0.4V(51) DF36-25S-0.4V(51) DF36A-15S-0.4V(51)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series DF36 DF36 DF36 DF36 DF36
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing-Mating - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Friction Lock Friction Lock Friction Lock Friction Lock Friction Lock
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -35°C ~ 85°C -35°C ~ 85°C -35°C ~ 85°C -35°C ~ 85°C -35°C ~ 85°C