DV18-205B-CY.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DV18-205B-CY.
| Imagem |
| Fabricante | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp | Panduit Corp |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Pan-Term® | Pan-Term® | Pan-Term® | Pan-Term® | Pan-Term® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| Features | Butted Seam | Butted Seam | Butted Seam | Butted Seam | Butted Seam |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) | 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) | 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) | 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) | 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) |
| Tab Length | - | - | - | - | - |
| Wire Gauge | 18-22 AWG | 18-22 AWG | 18-22 AWG | 18-22 AWG | 18-22 AWG |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Termination | Crimp | Crimp | Crimp | Crimp | Crimp |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) | 0.032" (0.81mm) | 0.032" (0.81mm) | 0.032" (0.81mm) | 0.032" (0.81mm) |
| Terminal Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Contact Finish | Tin | Tin | Tin | Tin | Tin |
| Contact Material | Brass | Brass | Brass | Brass | Brass |
| Length - Overall | 0.750" (19.05mm) | 0.750" (19.05mm) | 0.750" (19.05mm) | 0.750" (19.05mm) | 0.750" (19.05mm) |