DV40K4032R2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DV40K4032R2.
| Imagem |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | DV | DV | DV | DV | DV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| MaximumDCVolts | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V |
| VaristorVoltage(Min) | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V |
| VaristorVoltage(Max) | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V |
| Current-Surge | 250 A | 250 A | 250 A | 250 A | 250 A |
| Energy | 4.1J | 4.1J | 4.1J | 4.1J | 4.1J |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance@Frequency | 1200 pF @ 1 kHz | 1200 pF @ 1 kHz | 1200 pF @ 1 kHz | 1200 pF @ 1 kHz | 1200 pF @ 1 kHz |