DZ23C8V2-G3-08.pdf
| Imagem |
| Series | DZ23-G | DZ23-G | DZ23-G | DZ23-G | DZ23-G |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-Zener(Nom)(Vz) | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power-Max | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW | 300 mW |
| Impedance(Max)(Zzt) | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 nA @ 6 V | 100 nA @ 6 V | 100 nA @ 6 V | 100 nA @ 6 V | 100 nA @ 6 V |