ECS-200-18-23B-JTM-TR.pdf
| Imagem |
| Fabricante | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Series | ECX-64 | ECX-64 | ECX-64 | ECX-64 | ECX-64 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms | 30 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) | 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm) |