ECW-HA3C103H.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-HA3C103H.
| Series | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) | ECW-H(A) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| VoltageRating-AC | 700V | 700V | 700V | 700V | 700V |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.799 L x 0.252 W (20.30mm x 6.40mm) | 0.799 L x 0.252 W (20.30mm x 6.40mm) | 0.799 L x 0.252 W (20.30mm x 6.40mm) | 0.799 L x 0.252 W (20.30mm x 6.40mm) | 0.799 L x 0.252 W (20.30mm x 6.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.484 (12.30mm) | 0.484 (12.30mm) | 0.484 (12.30mm) | 0.484 (12.30mm) | 0.484 (12.30mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) |