Panasonic Electronic Components ERA-2AEB6192X
Número da peça
ERA-2AEB6192X
Fabricante
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Pacote
0402 (1005 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.ERA-2AEB6192X.pdf
Descrição
RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order ERA-2AEB6192X on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the ERA-2AEB6192X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-2AEB6192X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-2AEB6192X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series ERA-2A ERA-2A ERA-2A ERA-2A ERA-2A
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 61.9 kOhms 61.9 kOhms 61.9 kOhms 61.9 kOhms 61.9 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)