| Resistance | 4.32 kOhms | 4.32 kOhms | 4.32 kOhms | 4.32 kOhms | 4.32 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) |