Panasonic Electronic Components ERG-1SG103P
Número da peça
ERG-1SG103P
Fabricante
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Bedrahtungswiderstände
Pacote
Axial
Ficha técnica
ERG-1SG103P.pdf
Descrição
RESISTOR FUSING LEADED
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order ERG-1SG103P on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the ERG-1SG103P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERG-1SG103P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERG-1SG103P.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ERG ERG ERG ERG ERG
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)