ERX-2FJS5R1E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERX-2FJS5R1E.
| Imagem |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | ERX | ERX | ERX | ERX | ERX |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Resistance | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) |