ESDBPT-20MM.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-20MM.
| Imagem |
| Número da peça | ESDBPT-2 1/4 | ESDBPT-4 | ESDBPT-2 1/2 | ESDBPT-50MM | ESDBPT-2 3/4 |
| Fabricante | Bertech | Bertech | Bertech | Bertech | Bertech |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | BERTECH® ESDBPT | BERTECH® ESDBPT | BERTECH® ESDBPT | BERTECH® ESDBPT | BERTECH® ESDBPT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TapeType | Masking | Masking | Masking | Masking | Masking |
| Adhesive | Silicone | Silicone | Silicone | Silicone | Silicone |
| Thickness | 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) | 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) | 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) | 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) | 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) |
| Thickness-Adhesive | 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) | 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) | 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) | 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) | 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) |
| Thickness-BackingCarrier | 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) | 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) | 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) | 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) | 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width | 0.79 (20.00mm) | 0.79 (20.00mm) | 0.79 (20.00mm) | 0.79 (20.00mm) | 0.79 (20.00mm) |