EVU-F2AF15B53.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EVU-F2AF15B53.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | EVU | EVU | EVU | EVU | EVU |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Resistance(Ohms) | 5k | 5k | 5k | 5k | 5k |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Power(Watts) | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W |
| BuiltinSwitch | None | None | None | None | None |
| NumberofTurns | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Taper | Linear | Linear | Linear | Linear | Linear |
| NumberofGangs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Rotation | 300° | 300° | 300° | 300° | 300° |
| ResistiveMaterial | - | - | - | - | - |
| ActuatorType | Flatted | Flatted | Flatted | Flatted | Flatted |
| ActuatorLength | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |
| ActuatorDiameter | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |