Panasonic Electronic Components EVU-F2AF15B54
Número da peça
EVU-F2AF15B54
Fabricante
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Drehpotentiometer, Regelwiderstände
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.EVU-F2AF15B54.pdf
Descrição
POT 50K OHM 1/20W LINEAR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order EVU-F2AF15B54 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the EVU-F2AF15B54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EVU-F2AF15B54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EVU-F2AF15B54.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EVU EVU EVU EVU EVU
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance(Ohms) 50k 50k 50k 50k 50k
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Power(Watts) 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W
BuiltinSwitch None None None None None
NumberofTurns 1 1 1 1 1
Features - - - - -
Taper Linear Linear Linear Linear Linear
NumberofGangs 1 1 1 1 1
AdjustmentType Top Adjustment Top Adjustment Top Adjustment Top Adjustment Top Adjustment
TemperatureCoefficient - - - - -
Rotation 300° 300° 300° 300° 300°
ResistiveMaterial - - - - -
ActuatorType Flatted Flatted Flatted Flatted Flatted
ActuatorLength 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm)
ActuatorDiameter 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm)