EXV337M035A9PAA.pdf
| Imagem |
| Fabricante | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | EXV | EXV | EXV | EXV | EXV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 595 mA @ 120 Hz | 595 mA @ 120 Hz | 595 mA @ 120 Hz | 595 mA @ 120 Hz | 595 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 850 mA @ 100 kHz | 850 mA @ 100 kHz | 850 mA @ 100 kHz | 850 mA @ 100 kHz | 850 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 120 mOhms | 120 mOhms | 120 mOhms | 120 mOhms | 120 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |