F971V474MAA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F971V474MAA.
| Imagem |
| Fabricante | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | F97 | F97 | F97 | F97 | F97 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 10Ohm | 10Ohm | 10Ohm | 10Ohm | 10Ohm |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) |