FCD360N65S3R0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCD360N65S3R0.
| Imagem |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | SuperFET® III | SuperFET® III | SuperFET® III | SuperFET® III | SuperFET® III |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 10A (Tc) | 10A (Tc) | 10A (Tc) | 10A (Tc) | 10A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 360mOhm @ 5A, 10V | 360mOhm @ 5A, 10V | 360mOhm @ 5A, 10V | 360mOhm @ 5A, 10V | 360mOhm @ 5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 18 nC @ 10 V | 18 nC @ 10 V | 18 nC @ 10 V | 18 nC @ 10 V | 18 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 730 pF @ 400 V | 730 pF @ 400 V | 730 pF @ 400 V | 730 pF @ 400 V | 730 pF @ 400 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 83W (Tc) | 83W (Tc) | 83W (Tc) | 83W (Tc) | 83W (Tc) |