FCPF380N60E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCPF380N60E.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SuperFET® II | SuperFET® II | SuperFET® II | SuperFET® II | SuperFET® II |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 10.2A (Tc) | 10.2A (Tc) | 10.2A (Tc) | 10.2A (Tc) | 10.2A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 380mOhm @ 5A, 10V | 380mOhm @ 5A, 10V | 380mOhm @ 5A, 10V | 380mOhm @ 5A, 10V | 380mOhm @ 5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 45 nC @ 10 V | 45 nC @ 10 V | 45 nC @ 10 V | 45 nC @ 10 V | 45 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1770 pF @ 25 V | 1770 pF @ 25 V | 1770 pF @ 25 V | 1770 pF @ 25 V | 1770 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 31W (Tc) | 31W (Tc) | 31W (Tc) | 31W (Tc) | 31W (Tc) |