FDP51N25.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FDP51N25.
| Imagem |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube |
| Series | UniFET™ | UniFET™ | UniFET™ | UniFET™ | UniFET™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 51A (Tc) | 51A (Tc) | 51A (Tc) | 51A (Tc) | 51A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 60mOhm @ 25.5A, 10V | 60mOhm @ 25.5A, 10V | 60mOhm @ 25.5A, 10V | 60mOhm @ 25.5A, 10V | 60mOhm @ 25.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 70 nC @ 10 V | 70 nC @ 10 V | 70 nC @ 10 V | 70 nC @ 10 V | 70 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 3410 pF @ 25 V | 3410 pF @ 25 V | 3410 pF @ 25 V | 3410 pF @ 25 V | 3410 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) | 320W (Tc) |