Fairchild Semiconductor FFAF20U20DNTU
Número da peça
FFAF20U20DNTU
Fabricante
Fairchild Semiconductor
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Pacote
TO-3P-3 Full Pack
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.FFAF20U20DNTU.pdf
Descrição
RECTIFIER DIODE
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order FFAF20U20DNTU on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the FFAF20U20DNTU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FFAF20U20DNTU?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FFAF20U20DNTU.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.2 V @ 20 A 1.2 V @ 20 A 1.2 V @ 20 A 1.2 V @ 20 A 1.2 V @ 20 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) 40 ns 40 ns 40 ns 40 ns 40 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 20 µA @ 200 V 20 µA @ 200 V 20 µA @ 200 V 20 µA @ 200 V 20 µA @ 200 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C