Samtec Inc. FHP-10-02-T-S-TR
Número da peça
FHP-10-02-T-S-TR
Fabricante
Samtec Inc.
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Pacote
Ficha técnica
FHP-10-02-T-S-TR.pdf
Descrição
CONN RCPT 10POS 0.156 TIN SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order FHP-10-02-T-S-TR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the FHP-10-02-T-S-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FHP-10-02-T-S-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FHP FHP FHP FHP FHP
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 10 10 10 10 10
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing-Mating - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Tin Tin Tin Tin Tin
ContactFinishThickness-Mating - - - - -
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.368 (9.35mm) 0.368 (9.35mm) 0.368 (9.35mm) 0.368 (9.35mm) 0.368 (9.35mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C