Chip Quik Inc. FPC040P060
Número da peça
FPC040P060
Fabricante
Chip Quik Inc.
Categoria:
Adapter, Breakout-Boards
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.FPC040P060.pdf
Descrição
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order FPC040P060 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the FPC040P060 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FPC040P060?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FPC040P060.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FPC040P060 pin diagram, FPC040P060 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Chip Quik Inc. Chip Quik Inc. Chip Quik Inc. Chip Quik Inc. Chip Quik Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Proto-Advantage Proto-Advantage Proto-Advantage Proto-Advantage Proto-Advantage
ProductStatus Active Active Active Active Active
ProtoBoardType SMD to DIP SMD to DIP SMD to DIP SMD to DIP SMD to DIP
PackageAccepted FPC Connector FPC Connector FPC Connector FPC Connector FPC Connector
NumberofPositions 60 60 60 60 60
Pitch 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)
BoardThickness 0.062 (1.57mm) 1/16 0.062 (1.57mm) 1/16 0.062 (1.57mm) 1/16 0.062 (1.57mm) 1/16 0.062 (1.57mm) 1/16