IPB114N03L G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IPB114N03L G.
| Imagem |
| Series | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 30A (Tc) | 30A (Tc) | 30A (Tc) | 30A (Tc) | 30A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 11.4mOhm @ 30A, 10V | 11.4mOhm @ 30A, 10V | 11.4mOhm @ 30A, 10V | 11.4mOhm @ 30A, 10V | 11.4mOhm @ 30A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA | 2.2V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 14 nC @ 10 V | 14 nC @ 10 V | 14 nC @ 10 V | 14 nC @ 10 V | 14 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1500 pF @ 15 V | 1500 pF @ 15 V | 1500 pF @ 15 V | 1500 pF @ 15 V | 1500 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 38W (Tc) | 38W (Tc) | 38W (Tc) | 38W (Tc) | 38W (Tc) |