IPB65R150CFDATMA1.pdf
| Imagem |
| Series | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 22.4A (Tc) | 22.4A (Tc) | 22.4A (Tc) | 22.4A (Tc) | 22.4A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 150mOhm @ 9.3A, 10V | 150mOhm @ 9.3A, 10V | 150mOhm @ 9.3A, 10V | 150mOhm @ 9.3A, 10V | 150mOhm @ 9.3A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.5V @ 900µA | 4.5V @ 900µA | 4.5V @ 900µA | 4.5V @ 900µA | 4.5V @ 900µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 86 nC @ 10 V | 86 nC @ 10 V | 86 nC @ 10 V | 86 nC @ 10 V | 86 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2340 pF @ 100 V | 2340 pF @ 100 V | 2340 pF @ 100 V | 2340 pF @ 100 V | 2340 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 195.3W (Tc) | 195.3W (Tc) | 195.3W (Tc) | 195.3W (Tc) | 195.3W (Tc) |