IPN50R950CEATMA1.pdf
| Imagem |
| Series | CoolMOS™ CE | CoolMOS™ CE | CoolMOS™ CE | CoolMOS™ CE | CoolMOS™ CE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 6.6A (Tc) | 6.6A (Tc) | 6.6A (Tc) | 6.6A (Tc) | 6.6A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 13V | 13V | 13V | 13V | 13V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 950mOhm @ 1.2A, 13V | 950mOhm @ 1.2A, 13V | 950mOhm @ 1.2A, 13V | 950mOhm @ 1.2A, 13V | 950mOhm @ 1.2A, 13V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.5V @ 100µA | 3.5V @ 100µA | 3.5V @ 100µA | 3.5V @ 100µA | 3.5V @ 100µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 10.5 nC @ 10 V | 10.5 nC @ 10 V | 10.5 nC @ 10 V | 10.5 nC @ 10 V | 10.5 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 231 pF @ 100 V | 231 pF @ 100 V | 231 pF @ 100 V | 231 pF @ 100 V | 231 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 5W (Tc) | 5W (Tc) | 5W (Tc) | 5W (Tc) | 5W (Tc) |