IPU64CN10N G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IPU64CN10N G.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 17A (Tc) | 17A (Tc) | 17A (Tc) | 17A (Tc) | 17A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 64mOhm @ 17A, 10V | 64mOhm @ 17A, 10V | 64mOhm @ 17A, 10V | 64mOhm @ 17A, 10V | 64mOhm @ 17A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 20µA | 4V @ 20µA | 4V @ 20µA | 4V @ 20µA | 4V @ 20µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 9 nC @ 10 V | 9 nC @ 10 V | 9 nC @ 10 V | 9 nC @ 10 V | 9 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 569 pF @ 50 V | 569 pF @ 50 V | 569 pF @ 50 V | 569 pF @ 50 V | 569 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 44W (Tc) | 44W (Tc) | 44W (Tc) | 44W (Tc) | 44W (Tc) |