IRFP32N50KPBF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRFP32N50KPBF.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 160mOhm @ 32A, 10V | 160mOhm @ 32A, 10V | 160mOhm @ 32A, 10V | 160mOhm @ 32A, 10V | 160mOhm @ 32A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V | 190 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5280 pF @ 25 V | 5280 pF @ 25 V | 5280 pF @ 25 V | 5280 pF @ 25 V | 5280 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 460W (Tc) | 460W (Tc) | 460W (Tc) | 460W (Tc) | 460W (Tc) |