IXYS IXFV15N100PS
Número da peça
IXFV15N100PS
Fabricante
IXYS
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Pacote
PLUS-220SMD
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.IXFV15N100PS.pdf
Descrição
MOSFET N-CH 1000V 15A PLUS220SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order IXFV15N100PS on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the IXFV15N100PS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IXFV15N100PS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXFV15N100PS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante IXYS IXYS IXYS IXYS IXYS
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 1000 V 1000 V 1000 V 1000 V 1000 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 15A (Tc) 15A (Tc) 15A (Tc) 15A (Tc) 15A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 760mOhm @ 500mA, 10V 760mOhm @ 500mA, 10V 760mOhm @ 500mA, 10V 760mOhm @ 500mA, 10V 760mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 6.5V @ 1mA 6.5V @ 1mA 6.5V @ 1mA 6.5V @ 1mA 6.5V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 97 nC @ 10 V 97 nC @ 10 V 97 nC @ 10 V 97 nC @ 10 V 97 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±30V ±30V ±30V ±30V ±30V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 5140 pF @ 25 V 5140 pF @ 25 V 5140 pF @ 25 V 5140 pF @ 25 V 5140 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 543W (Tc) 543W (Tc) 543W (Tc) 543W (Tc) 543W (Tc)