IXTH90P10P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXTH90P10P.
| Imagem |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | PolarP™ | PolarP™ | PolarP™ | PolarP™ | PolarP™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 90A (Tc) | 90A (Tc) | 90A (Tc) | 90A (Tc) | 90A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 25mOhm @ 45A, 10V | 25mOhm @ 45A, 10V | 25mOhm @ 45A, 10V | 25mOhm @ 45A, 10V | 25mOhm @ 45A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 120 nC @ 10 V | 120 nC @ 10 V | 120 nC @ 10 V | 120 nC @ 10 V | 120 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5800 pF @ 25 V | 5800 pF @ 25 V | 5800 pF @ 25 V | 5800 pF @ 25 V | 5800 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 462W (Tc) | 462W (Tc) | 462W (Tc) | 462W (Tc) | 462W (Tc) |