KHD250E476M76A0B00.pdf
| Imagem |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | THD | THD | THD | THD | THD |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.394 L x 0.177 W (10.00mm x 4.50mm) | 0.394 L x 0.177 W (10.00mm x 4.50mm) | 0.394 L x 0.177 W (10.00mm x 4.50mm) | 0.394 L x 0.177 W (10.00mm x 4.50mm) | 0.394 L x 0.177 W (10.00mm x 4.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.453 (11.50mm) | 0.453 (11.50mm) | 0.453 (11.50mm) | 0.453 (11.50mm) | 0.453 (11.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |