LF33CDT-TRY.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LF33CDT-TRY.
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.3V @ 500mA | 1.3V @ 500mA | 1.3V @ 500mA | 1.3V @ 500mA | 1.3V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 2 mA | 2 mA | 2 mA | 2 mA | 2 mA |
| Current-Supply(Max) | 12 mA | 12 mA | 12 mA | 12 mA | 12 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 65dB) |