LT1129IQ-3.3#TRPBF.pdf
| Imagem |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.7V @ 700mA | 0.7V @ 700mA | 0.7V @ 700mA | 0.7V @ 700mA | 0.7V @ 700mA |
| Current-Output | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA |
| Current-Supply(Max) | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA |
| PSRR | 64dB (120Hz) | 64dB (120Hz) | 64dB (120Hz) | 64dB (120Hz) | 64dB (120Hz) |