LT1763MPDE-2.5#TRPBF.pdf
| Voltage-Input(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.45V @ 500mA | 0.45V @ 500mA | 0.45V @ 500mA | 0.45V @ 500mA | 0.45V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) | 65dB (120Hz) |