LT1963AEQ-2.5#PBF.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A |
| Current-Output | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Current-Quiescent(Iq) | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA |
| Current-Supply(Max) | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA |
| PSRR | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) |