LT1963AEST-1.5#PBF.pdf
| Voltage-Input(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A |
| Current-Output | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Current-Quiescent(Iq) | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA | 1.5 mA |
| Current-Supply(Max) | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA |
| PSRR | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) | 63dB (120Hz) |