LT3065IDD-3.3#PBF.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 45V | 45V | 45V | 45V | 45V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.51V @ 500mA | 0.51V @ 500mA | 0.51V @ 500mA | 0.51V @ 500mA | 0.51V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 110 µA | 110 µA | 110 µA | 110 µA | 110 µA |
| Current-Supply(Max) | 25 mA | 25 mA | 25 mA | 25 mA | 25 mA |
| PSRR | 71dB (120Hz) | 71dB (120Hz) | 71dB (120Hz) | 71dB (120Hz) | 71dB (120Hz) |