Nichicon MABA025120KJS
Número da peça
MABA025120KJS
Fabricante
Nichicon
Categoria:
Folienkondensatoren
Pacote
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MABA025120KJS.pdf
Descrição
FILM CAP BOXED RADIAL
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MABA025120KJS on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MABA025120KJS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MABA025120KJS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MABA025120KJS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MAB MAB MAB MAB MAB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 12 µF 12 µF 12 µF 12 µF 12 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 320V 320V 320V 320V 320V
VoltageRating-DC 600V 600V 600V 600V 600V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.673 L x 1.181 W (42.50mm x 30.00mm) 1.673 L x 1.181 W (42.50mm x 30.00mm) 1.673 L x 1.181 W (42.50mm x 30.00mm) 1.673 L x 1.181 W (42.50mm x 30.00mm) 1.673 L x 1.181 W (42.50mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm) 1.476 (37.50mm)