Microchip Technology MASMBJ48A
Número da peça
MASMBJ48A
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
DO-214AA, SMB
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMBJ48A.pdf
Descrição
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMBJ
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MASMBJ48A on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMBJ48A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMBJ48A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMBJ48A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMBJ48A pin diagram, MASMBJ48A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 7.7A 7.7A 7.7A 7.7A 7.7A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W