Microchip Technology MASMCG26CA
Número da peça
MASMCG26CA
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
DO-215AB, SMC Gull Wing
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMCG26CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMCG
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MASMCG26CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMCG26CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCG26CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCG26CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCG26CA pin diagram, MASMCG26CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 35.6A 35.6A 35.6A 35.6A 35.6A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)