Microchip Technology MASMCJ100A
Número da peça
MASMCJ100A
Pacote
DO-214AB, SMC
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMCJ100A.pdf
Descrição
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Product details
1. How to order MASMCJ100A on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMCJ100A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ100A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ100A pin diagram, MASMCJ100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)